برای جستجو عبارت موردنظر خود را وارد کنید
  • تاریخ انتشار : 1402/06/11 - 09:00
  • تعداد بازدید کنندگان خبر : 457
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

انجام پروسیجرهای پیچیده قلبی برای اولین بار در کشور در مرکز قلب تهران

برای اولین بار در کشور تعبیه دریچه بیولوژیک Balloon Expandable در موقعیت دریچه پولمونری بیمار از طریق اندوواسکولار در مرکز قلب با موفقیت انجام شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز قلب تهران، در تاریخ 4 و 5 شهریور ماه 1402 در مرکز قلب تهران پروسیجرهای پیچیده قلبی با موفقیت به انجام رسید. در همین زمینه دکتر یاسر جناب در گفتگوی کوتاهی با خبرنگار واحد روابط عمومی گفت:
برای اولین بار در کشور، بیمار آقای 58 ساله با سابقه ترمیم دریچه پولمونری به دلیل تنگی و نارسایی شدید دریچه پولمونری، دریچه بیولوژیک Balloon Expandable در موقعیت دریچه Native پولمونری از طریق اندوولسکولار پس از برنامه ریزی های دقیق با موفقیت تعبیه شد.
در دو بیمار مسن دیگر 73 و 82 ساله با سابقه جراحی دریچه میترال، با توجه به شرایط بسیار پرخطر بیماران برای جراحی مجدد، پروسیجر Mitral Valve in Valve به صورت تعبیه دریچه بیولوژیک از طریق اندوواسکولار در داخل دریچه میترال قبلی انجام شد.
همچنین در دو بیمار جوان 28 و 30 ساله با سابقه تعبیه دریچه بیولوژیک پولمونری، به دلیل دژنره شدن دریچه پولمونری، دریچه پولمونری بیولوژیک Balloon Expandable از طریق اندوواسکولار به صورت Pulmonary Valve in Valve تعبیه شد.
در پایان از اساتید و همکاران گرامی در انجام و برنامه ریزی این پروسیجرها، استاد مجتبی سالاری فر و استاد محمد علیدوستی و اساتید اکوکاردیوگرافی دکتر آرزو ظروفیان و دکتر رضا محسنی و دکتر هما قادریان و اساتید بیهوشی، همکاران فلوی اینترونشن، سرپرستار بخش کت لب خانم مرجان پرویزی، پرسنل محترم بخش آنژیوگرافی مرکز قلب تهران کمال قدردانی را داریم.

 

 

 

  • گروه خبری : دستاوردهای علمی,معاونت درمان,ویژه دانشگاه
  • کد خبر : 245378
بهرام راد
تهیه کننده:

بهرام راد

فیلم ها

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

نظر خود را درج نمایید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *
تنظیمات قالب