برای جستجو عبارت موردنظر خود را وارد کنید
  • تاریخ انتشار : 1402/05/28 - 10:25
  • تعداد بازدید کنندگان خبر : 443
  • زمان مطالعه : 4 دقیقه

بازدید رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران از مرکز قلب تهران

دکتر فراهانی رسالت مرکز قلب تهران را تعهد به ارائه خدمات نوین و حضور در لبه های دانش علمی در سطح جهانی را از اولویت های آن بر شمرد.

بازدید رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران از مرکز قلب تهران

به گزارش روابط عمومی مرکز قلب تهران، روز پنجشنبه 26 مرداد 1402 ، جلسه ای با حضور دکتر علی واشقانی فراهانی رئیس مرکز قلب تهران و معاونین و دکتر محمدرضا صالحی رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران، دکتر حسن زاده و دکتر واحدی در حوزه ریاست مرکز قلب تهران برگزار شد.
در ابتدای جلسه دکتر علی واشقانی فراهانی ضمن معرفی مرکز قلب با توضیح بحث کهورت تهران و بیان آمارهای بررسی سنین ۳۵ سال به بالا، مبحث ریسک فاکتورهای مورد نظر را در این طرح بزرگ بیان و با تحلیل این طرح، خطرات افزایش بیماری‌های قلبی عروقی را در ۱۰ سال آینده گوشزد کرد و گفت: برای پیشگیری یا درمان این طیف وسیع در ۱۰ سال آینده باید برنامه ‌ریزی های دقیق در زمینه پیشگیری، درمان و افزایش زیرساخت های حوزه درمانی را مد نظر داشت.
وی افزود: مرکز قلب تهران در این زمینه کارهای فراوانی انجام داده است و برای رسیدن به جایگاه ویژه علمی، پژوهشی و درمانی برای ارائه خدمات بهترهمیشه فعالیت کامل دارد و درهمین زمینه با برشمردن قابلیت‌های مرکز قلب و خدمات قابل ارائه آن به وسیله آمار به بیان موضوع پرداخت.
رئیس مرکز اشاره‌ای هم به چشم اندازهای آینده مرکز قلب تهران و رویکردهای آن داشت و از جمله رسالت‌های مرکز قلب را تعهد به ارائه خدمات نوین درمانی در حوزه قلب و عروق دانست و حضور در لبه‌های دانش علمی در سطح جهانی را همیشه از اولویت‌های این مرکز عنوان کرد و در همین زمینه گسترش بخش آی پی دی ( بیماران بین الملل ) را بعنوان یک ارزش و غرور ملی و آبروی کشور دانست و آمارهایی را در این مورد ارائه داد.
وی گفت: رهبری علمی اقدامات لازم برای پیشگیری از بیماری‌های قلبی عروقی در کشور از رسالت‌های ما است و ما باید یک بیمارستان ارتقا دهنده سلامت در کشور باشیم چرا که انجام اقدامات و مداخلات جامعه محور در پیشگیری از بیماری‌های قلب و عروق رسالت مهم ما است.
دکتر فراهانی با معرفی دپارتمان پیشگیری که در حال فعالیت 5 ساله برای ورود به مداخلات درمانی است، پروتکل های آن را مطرح کرد. 
در ادامه دکتر مهدی مهرانی معاون آموزشی مرکز به بیان فعالیت‌های آموزشی پرداخت. وی شروع فعالیت‌های آموزشی مرکز را از سال ۱۳۸۵ و فراگیران آن را دستیاران تخصصی و فوق تخصصی عنوان کرد و پذیرش فلوشیپ پریونشن را هم جزء فراگیران جدید عنوان کرد. وی آمارهای فراگیران در  رشته های مختلف در طول سالیان گذشته تا کنون را ۳۲۰ نفر اعلام کرد.
دکتر مهرانی دوره‌های آموزشی و روند آموزشی فراگیران را در طول مدت آموزش و رتبه‌های برتر را از ابتدا تاکنون برشمرد.
دکتر هاله اشرف معاون پژوهشی مرکز قلب نیز به بیان کاملی از فعالیت‌های این معاونت در این حوزه، شامل طرح‌های پژوهشی، کارگاه‌های پژوهشی، پایان نامه و دوره‌های آموزشی حاصل از فعالیت‌های این معاونت را توضیح داد و راجع به تهیه و تولید مجله علمی مرکز قلب تهران که از سال ۲۰۰۶ به چاپ می‌رسد و در نمایه‌های بین‌المللی ایندکس می شود توضیح داد.
در ادامه دکتر صالحی هم این دیدار را فرصتی بسیار مغتنم  و ارزشمند دانست. وی مرکز قلب را یک مرکز با کیفیت و آبرومند و قابل افتخار در کشور دانست و یکی از مزایای این مرکز بزرگ را تکنولوژی همراه علم، درمان و آموزش و پژوهش عنوان و چشم انداز بین‌المللی مرکز قلب را بسیار چشمگیر بیان کرد.
دکتر صالحی با تشریح قابلیت‌های دانشکده پزشکی و ساختارها و نیازهای آینده آن در حوزه فعالیت آموزشی خود اشاره کرد. وی نیاز به همکاری دو جانبه مرکز قلب تهران و کمک به دانشکده پزشکی در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی تهران برای رسیدن به رنک های بالاتر را مورد تأئید قرار داد.
رئیس دانشکده پزشکی گفت: با توجه به جایگاه آموزشی بالای مرکز قلب و رتبه ویژه آن در سطح بین المللی، درخواست حضور دانشجویان پزشکی در این مرکز بزرگ برای آموزش بالینی، حتی بسیار کوتاه را خواستارم.
وی افزود: برای داشتن پزشکان آینده نگر و با داشتن عرق ملی، باید به دانشجویان رشته پزشکی بسیار توجه کرد تا بتوان جایگزین‌های مناسبی را برای آینده پزشکی تربیت کرد.
دکتر صالحی کمک و حمایت همه دستیاران قلب و عروق را که در مجموعه دانشگاه هستند خواستار شد تا دانشگاه و به طبع آن دانشکده پزشکی هم از تجربیات مرکز قلب تهران بهره‌ لازم را ببرند.
دکتر حمید رضا پورحسینی مشاور ریاست هم در ادامه به بیان فعالیتهای درمانی، آموزشی و سطح داخلی و رنک بین المللی در طول فعالیت مرکز قلب تهران پرداخت. وی بحث دپارتمان پیشگیری از بیماریهای قلب و عروق که توسط دکتر فراهانی در حال پیگیری است را از افتخارات آینده مرکز دانست و فاکتورهایی که عامل رشد و برند بودن مرکز قلب بوده را برشمرد و بحث تمام وقتی مرکز قلب را یکی از آن عوامل عنوان کرد.
در پایان جلسه دکتر صالحی و همراهان از کتابخانه دکتر عارفی، سایت آزمون های مرکز قلب و بخش تصویر برداری قلبی مرکز دیدن کردند.

 

 

 

  • گروه خبری : حوزه ریاست,کتابخانه,رخدادها
  • کد خبر : 243203
سید محسن اسماعیلی
تهیه کننده:

سید محسن اسماعیلی

تصاویر

بازدید رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران از مرکز قلب تهران بازدید رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران از مرکز قلب تهران بازدید رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران از مرکز قلب تهران بازدید رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران از مرکز قلب تهران بازدید رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران از مرکز قلب تهران بازدید رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران از مرکز قلب تهران بازدید رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران از مرکز قلب تهران بازدید رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران از مرکز قلب تهران بازدید رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران از مرکز قلب تهران بازدید رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران از مرکز قلب تهران بازدید رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران از مرکز قلب تهران بازدید رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران از مرکز قلب تهران بازدید رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران از مرکز قلب تهران بازدید رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران از مرکز قلب تهران بازدید رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران از مرکز قلب تهران بازدید رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران از مرکز قلب تهران بازدید رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران از مرکز قلب تهران بازدید رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران از مرکز قلب تهران بازدید رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران از مرکز قلب تهران بازدید رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران از مرکز قلب تهران بازدید رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران از مرکز قلب تهران بازدید رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران از مرکز قلب تهران بازدید رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران از مرکز قلب تهران بازدید رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران از مرکز قلب تهران بازدید رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران از مرکز قلب تهران بازدید رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران از مرکز قلب تهران بازدید رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران از مرکز قلب تهران بازدید رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران از مرکز قلب تهران بازدید رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران از مرکز قلب تهران بازدید رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران از مرکز قلب تهران بازدید رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران از مرکز قلب تهران بازدید رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران از مرکز قلب تهران بازدید رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران از مرکز قلب تهران

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

نظر خود را درج نمایید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *
تنظیمات قالب