THC

111

امور فرهنگی 

ایجاد کتابخانه های باز در مکان های عمومی مرکز جهت استفاده مراجعین در طول سال با موضوعات فرهنگی، اجتماعی و غیره از اقدامات این واحد می باشد. پذیرایی از مراجعین به مناسبت نیمه شعبان، میلاد با سعادت حضرت مهدی(عج) همه ساله در لابی مرکز انجام می شود، همچنین در ماه مبارک رمضان به مدت سی شب افطاری مختصری در لابی جهت استفاده همراهان روزه دار برپا می شود. حضور خادمین حرم امام رضا (ع) در بالین بیماران و متبرک نمودن فضای بیمارستان با پرچم متبرک آن حضرت حال و هوای دیگری به مرکز میدهد.
جمع آوری کمک های مردمی در سالن اصلی بیمارستان جهت کمک به زلزله زدگان از دیگر اقدامات فرهنگی این مرکز می باشد. هماهنگی جهت شرکت پرسنل در جشنواره هنری سیمرغ وزارت بهداشت در رشته های مختلف ادبی، فیلمنامه نویسی، شعر و غیره از وظایف این واحد می باشد.
با توجه به شرکت کردن تعداد قابل ملاحظه ای از پرسنل در گروه های مختلف شغلی، پزشکان، پرستاری، اداری و پشتیبانی در راه پیمایی معنوی اربعین، هر ساله نمایشگاه عکسی که توسط خود عزیزان از این راه پیمایی عظیم گرفته شده است، برگزار می شود و به نفرات برتر جوایز نفیسی اهداء می گردد.

 نمازخانه 
در تمام پنجشنبه ها و ده روز اول ماه محرم مراسم زیارت عاشورا در نمازخانه مرکز برگزار می شود به مناسبت اعیاد مذهبی و ایام شهادت نیز پس از نماز برنامه ای برگزار می گردد. همچنین نماز ظهر به صورت جماعت هر روز برگزار می شود که مورد استقبال کارکنان و همراهان بیمار می باشد.