برای جستجو عبارت موردنظر خود را وارد کنید
  • تاریخ انتشار : 1401/11/20 - 09:17
  • تعداد بازدید کنندگان خبر : 41
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

افتتاح سالن جدید مطالعه کتابخانه دکتر عارفی در مرکز قلب تهران با حضور معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی تهران

با حضور معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی تهران سالن جدید مطالعه کتابخانه دکتر عارفی در مرکز قلب تهران افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران مرکز قلب تهران، دکتر اکبر فتوحی در سالگرد پیروزی انقلاب و دهه فجر از مرکز قلب تهران بازدید و سالن جدید کتابخانه دکتر عارفی را افتتاح کرد.
در جلسه‌ای که به همین منظور تشکیل شد گزارشی از فعالیت‌های پژوهشی مرکز قلب و پژوهشکده بیماری‌های قلبی و عروق ارائه شد.
دکتر علی واشقانی فراهانی، رئیس مرکز قلب تهران، ضمن تبریک ایام الله دهه فجر، اولویت‌های پژوهشی مرکز را تشریح کرد.
وی بیماری‌های قلب و عروق را به عنوان عواملی که بیشترین میزان مرگ و میر در کشور و تهران به جامعه تحمیل می‌کنند را نیازمند توجه ویژه درمانی با رویکرد علمی-پژوهشی عنوان کرد.
در ادامه دکتر فرزاد مسعود کبیر، رئیس پژوهشکده بیماری‌های قلب و عروق، به معرفی ساختار پژوهشکده و مرور فعالیت‌های سه مرکز تحقیقات آن پرداخت.
رئیس پژوهشکده قلب و عروق رویکرد پژوهشکده را در مدیریت جدید توجه بیشتر به پژوهش‌های کاربردی و محصول محور در کنار پژوهش‌های بالینی و بنیادی بیان کرد.    
دکتر مسیح تاج دینی معاون پژوهشی مرکز قلب تهران نیز، به معرفی فعالیت‌های پژوهشی مرکز و بانک‌های اطلاعاتی آن اشاره کرد.
در ادامه دکتر اکبر شفیعی معاون امور بین الملل پژوهشکده، به تشریح میزان انتشار مقالات علمی-پژوهشی و شتاب افزایشی آن طی سال‌های اخیر پرداخت.
همکاری‌های بین المللی پژوهشکده از موارد دیگری بود که دکتر شفیعی به آن اشاره کرد.
وی با اشاره به طرح کوهرت تهران، که به منظور مطالعه و بررسی شیوع و بروز و عوامل خطر بیماری‌های قلبی عروقی در سطح ساکنین شهر تهران انجام شد، اشاره و از عزم راسخ پژوهشکده و مرکز قلب تهران برای بررسی‌های جامعه محور یاد کرد.
معاون امور بین الملل پژوهشکده حمایت مالی مرکز قلب برای این مطالعه بزرگ و پر هزینه را یادآور شد و درخواست حمایت مالی دانشگاه در این زمینه را مطرح کرد.
 عملکرد مجله علمی-پژوهشی مرکز قلب تهران توسط دکتر آرش جلالی و دکتر هاله اشرف، مدیر اجرایی و دبیرمجله، تشریح شد.
در ادامه، دکتر فتوحی با ابراز خوشحالی از حضور در جمع پژوهشگران این مرکز و پژوهشکده به بیان تجربیات موفق از پژوهش‌های کاربردی در دانشگاه و حمایت‌های مادی و معنوی آن پرداخت.
همچنین دکتر فتوحی با حضور در مرکز تحقیقات فناوری‌ های نوین قلب و عروق از امکانات این مرکز در زمینه پژوهش‌های بنیادی و جراحی قلب بر روی حیوانات بازدید کرد.
در پایان، سالن جدید مطالعه کتابخانه دکتر سید حسن عارفی توسط معاون پژوهشی دانشگاه و حاضرین افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

 

 

 

  • گروه خبری : کتابخانه,رخدادها
  • کد خبر : 227570
سيد محسن  اسماعيلي
تهیه کننده:

سيد محسن اسماعيلي

تصاویر

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

نظر خود را درج نمایید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *
برای جستجو عبارت موردنظر خود را وارد کنید
تنظیمات قالب