مرکز قلب تهران

کنفرانس علمی تصویربرداری غیر تهاجمی قلب و عروق در مرکز قلب تهران

۱۳۹۸/۰۲/۱۵

 

کنفرانس علمی تصویربرداری غیر تهاجمی قلب و عروق در مرکز قلب تهران

 

با همکاری انجمن تصویربرداری قلب و عروق آسیا برگزار شد.

 

روز پنجشنبه 12 اردیبهشت جاری کنفرانس علمی یک روزه تصویر برداری غیر تهاجمی قلب و عروق با حضور شرکت کنندگان و اساتید و با ارائه مقالات مختلف علمی در سالن آمفی تاتر مرکز قلب تهران برگزار شد. در ابتدای جلسه آقای دکتر پورحسینی رئیس مرکز قلب تهران ضمن خوش آمدگویی به حاضرین و تشکر از حضور اساتیدی که از خارج از مرکز قلب در این سمینار شرکت نمودند، اشاره کرد: در راستای برگزاری ماهیانه سمپوزیوم های مرکز قلب تهران در این ماه سمپوزیومی که با همت سرکار خانم دکتر امیدی هماهنگ و طراحی شده و با عنوان noninvasive imaging  در cardiovascular ارائه خواهد شد و امیدوارم همه دوستان و شرکت کنندگان از مقالات و سخنرانی هایی که مطرح خواهد شد استفاده و بهره مند شوند.

 

خانم دکتر امیدی دبیر علمی این سمینار در مصاحبه کوتاهی چنین گفت:

با توجه به گسترش استفاده از روش های غیر تهاجمی تصویر برداری در مطالعات قلب و عروق، کنفرانس علمی یکروزه روشهای غیرتهاجمی تصویر برداری قلب و عروق با امتیاز بازآموزی و بصورت مشترک (jointed ) با انجمن تصویربرداری قلب و عروق آسیا ASCI با همکاری کارگروه تصویربرداری انجمن قلب و عروق ایران و شاخه ایرانی انجمن بین المللی MRI در پزشکی  برگزار شد. در این کنفرانس دو سخنران ایرانی و دو سخنران معرفی شده از طرف ASCI مطالب خود را از طریق اسکایپ و به صورت آنلاین و به زبان انگلیسی ارائه دادند. استفاده از روشهای نوین آموزش شامل work shop و case based discussion نکته قابل توجه در این کنفرانس بود که موجب مشارکت بیشتر مخاطبین در بحث شد.

 

در ادامه کنفرانس خانم دکتر امیدی به ارائه مقاله علمی خود با موضوع CTA aspects in Coronary Stents پرداخت و آقایان دکتر پورعلی اکبر، دکتر صاحب جمع و دکتر زینعلی مقالات خودشان را با موضوع multidisciplinary round for TAVI برای حاضرین پرزنت کردند.

دکتر Vimal Raj  و دکترJohann Christopher نیز با ارتیاط تصویری مستقیم و زنده از کشور هندوستان به ارائه مقالات خود پرداختند.

همچنین سخنرانان بعدی آقای دکتر کسایی و خانم دکتر رضاییان و دکتر اسدیان نیز مقالات علمی خود را مطرح و در انتها به سئوالات حاضرین پاسخ دادند.

اساتید و اعضای هیئت رئیسه در 4 پانل در این کنفرانس یک روزه حضور داشتند که به جمع بندی و بحث پیرامون هر سخنرانی پرداختند.

لازم به توضیح است که در کنار کنفرانس اصلی ، کارگاه هایی با همین موضوع تشکیل و حاضرین در این کارگاه ها نیز شرکت داشتند.تعداد بازدید : 474
:: ثبت نظر ، پیشنهاد و انتقاد ...
:: فرم ارتباط ...
:: ثبت پرسش ...
:: فرم تماس با ما ...
ساعت و تاریخ : 14:57- 1399/6/29
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
شماره تماس :
توضیحات :
نظرسنجی
نظر شما پيرامون کيفيت اطلاع رساني وب سايت چيست
 
مجله مرکز قلب تهران
ویژه پرسنل