مرکز قلب تهران

ششمین همایش علمی مرکز قلب تهران با حضور فارغ التحصیلان مرکز قلب و سایر متخصصین در رشته های مختلف تشکیل شد.

۱۳۹۷/۱۱/۱۳

 

 

 


به گزارش روابط عمومی مرکز قلب تهران، در آستانه هجدمین سالگرد افتتاح مرکز قلب تهران و در آغاز ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی که مقارن با چهلمین سال پیروزی انقلاب، روز پنجشنبه 11 بهمن همایش سالیانه علمی مرکز قلب تهران با حضور آقای دکتر پورحسینی رئیس مرکز قلب تهران، معاونین، اساتید، فارغ التحصیلان و سایر شرکت کنندگان رشته های مختلف در سالن آمفی تاتر مرکز قلب تهران برگزار شد این سمینار که بعنوان ششمین همایش علمی مرکز قلب تهران طی شش سال متوالی برگزار می شود با حضور فارغ التحصیلان متخصص در رشته های مختلف قلبی عروقی انجام و شرکت کنندگان مقالات علمی خود را ارائه می نمایند. دکتر پورحسینی رئیس مرکز قلب تهران و رئیس این همایش علمی طی مصاحبه کوتاهی با خبرنگار روابط عمومی مرکز هدف از برگزاری این سمینار را چنین بیان نمود: همایش امروز در واقع ششمین همایش سالیانه مرکز قلب تهران هست که هر ساله در ایام بهمن برگزار می شود و الحمدلله امسال به شکل بسیار خوب و با همکاری فارغ التحصیلان مرکز قلب انجام شد. کیس ها بیشتر کیس های حاد قلبی بودند که شاید در بین سمینارها در سطح کشور کمتر به این شکل به این موضوع پرداخته می شود، این بود که همکاران بنا گذاشتند این سمینار را اختصاص دهند به بیماری های حاد قلبی عروقی که الحمدلله به نحو بسیار خوبی انجام شد.

 

ایشان در پاسخ به این سئوال که جنبه های کاربردی این همایش را چطور ارزیابی می کنید اشاره کردند که: نکته اساسی که ما در همایش های سالیانه داریم اینست که برنامه همایش جوری باشد که مورد استفاده و کاربردی باشد در درمان بیماران که با آنها مواجه هستیم که سعی بر این شده بود که اکثر سخنرانی ها مورد های کاربردی باشد که در درمان روزانه بیماران با آن مواجه باشیم.

 

آقای دکتر مهرانی دبیر علمی این همایش هم طی مصاحبه ای اهداف و اولویت های سمینار را چنین بیان کرد: . همایش مرکز قلب خوشبختانه سالیانه با حضور فارغ التحصیلان مرکزو همچنین شرکت کنندگان سایر مراکز بهداشتی آموزشی درمانی کشو انجام می شود که امسال ششمین همایش تحت عنوان ACUTE CARDIOVASCULAR CARE که مباحثی که مربوط به مراقبت های حاد قلبی عروقی هست، پرداخته شده. به نظر می رسد که بحمدلله با استقبال خوبی مواجه شدیم، سخنرانان بسیار خوبی در رشته های دیگرغیر از رشته قلب مشارکت داشتند و سیستم شرکت در رای گیری فعال که با مشارکت مخاطبین در برنامه همراه بود،  باعث شد که مورد استقبال شرکت کنندگان قرار گیرد. مهمترین اولویت در این همایش این بود که با توجه به اینکه بسیاری از فارغ التحصیلان در مراکز دیگری در شهرستان ها و مراکز کوچکتر کار می کنند هدف این بود که مباحثی انتخاب شود تا در سایر مراکز کوچک درمانی شهرستان ها کاربردی بوده و به دردشان بخورد و اساسا اولویت این برنامه بر این اساس بود، بعضا مشکلاتی بود که یک متخصص قلب به تنهایی نمیتوانست آن را حل کند و نیاز به مشارکت بقیه رشته ها داشت و هدف این بود تا تجربیات بقیه اساتید رشته های دیگر، داخلی، گوارش، نفرولوژی، متخصص غدد، فوق تخصص غدد و از این قبیل متخصصین استفاده کنیم تا همکاران کاردیولوژیست بتوانند در دیگر مراکز از این تجربیات استفاده کنند و تعامل بین رشته ای خوبی بین آنها برقرار شود.

 

در این همایش یک روزه در پانل اول که با حضور اعضای هیئت رئیسه شامل آقایان دکتر نعمتی پور، دکتر باقری، دکتر ظروفیان، دکتر کساییان، دکتر یمینی شریف و دکتر علیدوستی برگزار شد.

 

سخنرانان به ترتیب مقالات علمی خود را ارائه دادند، آقایا دکتر صادقیان، دکتر سیما، دکتر طلاساز، دکتر اشرف و دکتر لباف، سخنرانان این بخش سمینار بودند.

در بخش دوم این همایش علمی نیز آقایان دکتر صاحب جمع، دکتر زینعلی، دکتر فراهانی، دکتر محمدرضایی، دکتر سلطانی نیا، دکتر سالاری فر، اعضای هیئت رئیسه بودند.

سخنرانان شرکت کننده نیز شامل آقایان Dr. Fady chahine، دکتر استقامتی، دکتر حسین ثابت، دکتر شیرانی، دکتر فروزان نیا، دکتر نجفی، دکتر مهرانی و دکتر نوید به ایراد مقالات علمی خود پرداختند.

 

در پانل عصر که آقایان دکتر نوذری، دکتر صادقیان، دکتر احمدی، دکتر رهنمون و دکتر گرایلی، هیئت رئیسه این بخش را تشکیل می دادند همچنین آقایان دکتر تاج دینی، دکتر محسنی زاده، دکتر بزرگی، دکتر لشکری، دکتر سعادت، دکتر فاتحی و دکتر جناب نیز سخنرانان بخش پایانی این سمینار علمی بودند.

 

در لابی آمفی تاتر مرکز قلب نیز حضور هشت شرکت مرتبط با لوازم، تجهیزات پزشکی و داروهای قلبی عروقی و دو ناشر کتب پزشکی در نمایشگاهی که به همین منظور ترتیب یافته بود شرکت داشتند.

 

عکس و خبر: روابط عمومی مرکز قلب تهرانتعداد بازدید : 304
:: ثبت نظر ، پیشنهاد و انتقاد ...
:: فرم ارتباط ...
:: ثبت پرسش ...
:: فرم تماس با ما ...
ساعت و تاریخ : 17:58- 1398/12/6
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
شماره تماس :
توضیحات :
نظرسنجی
نظر شما پيرامون کيفيت اطلاع رساني وب سايت چيست
 
مجله مرکز قلب تهران
ویژه پرسنل