مرکز قلب تهران

افتتاح بخش اکو کاردیوگرافی پیشرفته در مرکز قلب تهران

۱۳۹۷/۱۰/۰۱

 

با حضور دکتر پورحسینی، ریاست مرکز قلب افتتاح بخش اکو کاردیوگرافی پیشرفته در مرکز قلب تهران برگزار شد.

 

 

به گزارش روابط عمومی مرکز قلب تهران روز شنبه اول دی 97 بخش اکو کاردیوگرافی پیشرفته با حضور دکتر پورحسینی رئیس مرکز قلب تهران، اساتید، مسئولین و برخی همکاران مرکز قلب تهران افتتاح شد.

 

در ابتدای مراسم دکتر صاحب جمع، رئیس بخش اکوکاردیوگرافی از تمامی عواملی که در ساخت و تجهیز این بخش همکاری داشتند مخصوصاً دکتر کریمی و دکتر پورحسینی که بسیار پیگیر تجهیز این بخش بودند تشکر کرد و گفت چیزی که باعث راه اندازی این بخش بوده تبدیل سیستم approach بیماران از single physician  بهteam base approach  هست که در این سیستم در رشته قلبی، اکو کاردیوگرافی نقش ویژه ای دارد چرا که روند تشخیص بیماری به imaging وابسته است.

وی بخش اکوکاردیوگرافی مرکز قلب را از ابتدای تاسیس بخش فعالی دانست و گفت در این مرکز سالانه حدود بیست و پنج هزار مورد اکوی تخصصی انجام می شود. همچنین این مرکز حدود 10 سال است که فلوشیپ پذیرش میکند که مصوب وزارتخانه بوده و بنابراین با توجه به فعال بودن این بخش لازم بود بخش پیشرفته ای برای اکو کاردیوگرافی درنظر گرفته شود.

 

در ادامه مراسم دکتر پورحسینی ضمن تشکر ویژه از دکتر کریمی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت با توجه به شرایط فیزیکی بخش اکو تصمیم گرفته شد که این بخش به صورت یک بخش مستقل و متمرکز در بیاید که اساتید این بخش بتوانند در محیطی مرتب و مستقل با آرامش خاطر به درمان بیماران بپردازند. وی بخش اکوکاردیوگرافی مرکز قلب را یکی از پیشرفته ترین مراکز اکو در کشور نام برد و با افتتاح بخش جدید اظهار امیدواری کرد بهبود کیفیت و عملکرد این بخش روز به روز بهتر خواهد شد.

 

در ادامه طی مصاحبه ای از دکتر پورحسینی، وی در پاسخ به این سئوال که هدف از افتتاح این بخش و تاثیر آن در روند درمان بیماران چه بوده است؟ عنوان کرد: از آنجایی که بخش اکو از ابتدای تاسیس در محل خوبی واقع نشده بود توانستیم با پیگیری های زیاد با جابجایی بخش رادیولوژی، این بخش پیشرفته را بنا کنیم. البته قسمتی از بخش اکو در محل قبلی نیز همچنان دایر است و در این بخش جدید کارهای پیشرفته tissue Doppler، استرس اکو، اکوی مری ، اکو های تخصصی و آموزش ، دستیاران و فلوشیپ ها انجام خواهد شد. رئیس مرکز قلب تهران در پاسخ به سئوال دوم عنوان کرد که قطعا وقتی تشخیص بهتر صورت گیرد در روند درمان نیز تاثیر بسزایی خواهد داشت.

 

 دکتر صاحب جمع نیز در پاسخ به این سئوال که نظرتان را راجع به افتتاح این بخش جدید بفرمایید گفت:  بخش اکو مرکز قلب یکی از بزرگترین و معتبرترین بخش های اکو در ایران است که سالانه حدود 57369 مورد اکو در دپارتمان اکو انجام می شود که بیست و پنج هزار اکو آن تخصصی است.

 

اشکالی که داشتیم پراکندگی اتاق های اکو بود که باعث می شد درمان بیماران به سختی انجام شود بنابراین تصمیم گرفته شد بخش متمرکزی دایر کنیم که مراقبت از بیماران در آن راحت تر صورت پذیرد و بخشی در خور این مرکز داشته باشیم. با توجه به وسعت بخش اکو و افزایش تعداد دستگاه ها و تجهیزات، درمان بیماران بهتر خواهد شد و مدت زمان پذیرش بیماران نیز کمتر می شود.

 

عکس و خبر: روابط عمومی مرکز قلب تهرانتعداد بازدید : 1144
:: ثبت نظر ، پیشنهاد و انتقاد ...
:: فرم ارتباط ...
:: ثبت پرسش ...
:: فرم تماس با ما ...
ساعت و تاریخ : 11:20- 1399/11/6
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
شماره تماس :
توضیحات :
نظرسنجی
نظر شما پيرامون کيفيت اطلاع رساني وب سايت چيست
 
مجله مرکز قلب تهران
ویژه پرسنل