مرکز قلب تهران

بازدید معاون درمان وزارت بهداشت از مرکز قلب تهران

۱۳۹۷/۰۹/۲۲

 

 

دکتر جان بابایی از بخش ها و واحدهای مرکز قلب تهران دیدن کرد.

 

صبح روز چهارشنبه 21 آذر ماه دکتر جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی از مرکز قلب تهران بازدید بعمل آورد در این بازدید که باتفاق رئیس مرکز قلب تهران دکتر پورحسینی، معاون آموزشی مرکز دکتر سالاری فر، معاون درمان دکتر باقری و همکاران واحد تحقیقات دکتر عباسی و خانم دکتر لطفی و مسئول روابط عمومی حضور داشتند بخش های درمانی، بستری و پاراکلینیک، اداری و پشتیبانی مورد بازدید قرار گرفت.

 

دکتر پورحسینی و هیئت همراه در هر قسمت نسبت به معرفی  وعملکرد آن توضیحات لازم را ارائه داد. از جمله بخش های مورد بازدید، بخشهای CCU، ICUOH، کت لب، اورژانس، درمانگاه، سی تی اسکن، MRI، کتابخانه، بازتوانی قلبی، انفورماتیک و اکوی تخصصی بود. سپس در جلسه ای با حضور هیئت مذکوردر دفتر ریاست مرکز مطالب مطرح شده مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

 

در ابتدای این جلسه رئیس مرکز ضمن خوشامدگویی به معاون درمان وزارت بهداشت از حضور ایشان در مرکز قلب تقدیر بعمل آورد، سپس کلیپ معرفی مرکز قلب به نمایش درآمد و پس از آن آقای دکتر پورحسینی رئیس مرکز قلب اهم فعالیت ها و قابلیت های این مرکز فوق تخصصی را برشمرد. وی با توجه به انجام 5000 مورد اعمال جراحی قلب باز در سال وانجام 15000 مورد کیس های مختلف آنژیوگرافی و اقدامات مداخله ای که در بخش کت لب مرکز به انجام می رسد وهمچنین حضور هزاران بیمار قلبی در بخش های مختلف بیمارستان از موارد مورد اشاره ایشان بود.

 

حضور اعضای هیئت علمی تمام وقت، رتبه های کشوری برد تخصصی و جراحی های قلب و عروق در بخش آموزش دستیاران تخصصی از دیگر مباحث ارائه شده رئیس مرکز قلب تهران بود. همچنین معرفی واحد پژوهش و دیتا بانکها و نیز مجله علمی مرکز قلب که بصورت فصلنامه چاپ و منتشر می گردد در کنار طرح های پژوهشی شامل طرح کوهورت تهران از دیگر موارد توضیح داده شده بود.

 

دکتر پورحسینی همچنین نسبت به فعالیت های واحدهای مدیریت کیفیت و شاخص های کمی و کیفی آن، واحدهای رفاهی مرکز قلب، بخش های بازتوانی قلبی و عملکرد این واحد در تکمیل فرایند درمان، واحد داروخانه، مهندسی پزشکی، بخش های تصویر برداری، تأسیسات و غیره توضیحات کاملی ارائه کرد که مورد توجه حاضرین قرار گرفت. دکتر سالاری فر نیز توضیحات لازم درمورد بخش آموزش رزیدنتها و فلوشیپها و پرورش متخصصین رشته های قلب و عروق که در این مرکز تخصصی در کنار بخش درمان و تحقیقات به جامعه علمی کشور افزوده می شوند ارائه داد. معاون آموزشی مرکز همچنین آمارهایی از تعداد فارغ التحصیلان در رشته های مختلف را بازگو کرد.

  

در ادامه دکتر جان بابایی معاون درمان وزیر بهداشت ضمن تقدیر از فعالیت ها و عملکرد قابل تحسین مرکز قلب، این بیمارستان را یکی از مهمترین مراکز تخصصی قلب و از افتخارات بخش درمانی کشور خواند و با خسته نباشید به همه دست اندر کاران و مجریان این مرکز خدمات ارزشمند آنان را ستود. معاون درمان وزیر بهداشت کارآمدی و به روز بودن بیمارستان ها را از مهمترین موارد مورد نیاز در بخش های درمان، آموزش  و پژوهش در کشور خواند و تهیه بانک اطلاعات الکترونیک توسط واحد انفورماتیک را لازمه توسعه در این قسمت ها دانست.

 

وی تغییر و تجدید نظر در فرایند اعتبار سنجی برای روان تر شدن پروسه درمان را نیازمهم در مدیریت کیفیت و اعتبار بخشی عنوان کرد و برای رفع برخی مشکلات اشاره شده توسط رئیس مرکز قلب، قول مساعدت و همکاری داد.

 

عکس و خبر: روابط عمومی مرکز قلب تهرانتعداد بازدید : 11404
:: ثبت نظر ، پیشنهاد و انتقاد ...
:: فرم ارتباط ...
:: ثبت پرسش ...
:: فرم تماس با ما ...
ساعت و تاریخ : 11:39- 1399/11/6
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
شماره تماس :
توضیحات :
نظرسنجی
نظر شما پيرامون کيفيت اطلاع رساني وب سايت چيست
 
مجله مرکز قلب تهران
ویژه پرسنل