مرکز قلب تهران

بازدید رایزن علمی فرانسه در خاور میانه از مرکز قلب تهران با حضور معاون بین الملل دانشگاه

۱۳۹۷/۰۵/۰۱

 

 

 

روز یکشنبه 31 تیرماه جاری آقای ژان کریستوف بونته رایزن علمی فرانسه در خاور میانه و هیئت همراه از مرکز قلب تهران بازدید بعمل آوردند. در این جلسه که با حضور دکتر پورحسینی، رئیس مرکز قلب تهران، دکتر کردی معاون بین الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران ، دکتر حاجی قاسمی مدیر مرکز و تعدادی از محققین و پزشکان واحد تحقیقات مرکز قلب تشکیل شد، ابتدا دکتر پورحسینی ضمن خوشامدگویی به حاضرین و خیر مقدم به جهت حضور در این مرکز بزرگ درمانی ، ارتباط هر چه بیشتر این مرکز با دیگر مراکز آموزشی ، درمانی و تحقیقاتی سایر کشورها از جمله کشورهای پیشرو در حوزه های مختلف علمی را خواستار شدند

دکتر کردی معاون بین الملل دانشگاه نیز با  ارائه پاورپوینت جامع و کامل به معرفی دانشگاه علوم پزشکی تهران، پرداخته و امکانات، پتانسیل ها و واحدهای تابعه آن را معرفی نموده و ظرفیت ها و توانایی های موجود در پردیس بین المللی کیش را تشریح نمودند و آمادگی و تمایل دانشگاه نسبت به برقراری روابط متقابل بین دانشگاه علوم پزشکی تهران با مراکز علمی و دانشگاهی فرانسه را اعلام کردند.

سپس پتانسیل های پژوهشی و طرح های تحقیقاتی  مرکز قلب تهران که در واحد پژوهش در حال انجام می باشد توسط پزشکان آن واحد ارائه گردید. خانم دکتر لطفی پاورپوینتی با مضمون کوهورت پره مچور که در مرکز قلب بیش از 3 سال در حال بررسی می باشد توضیحاتی برای حاضرین ارائه نمود، ایشان یادآور شد سن بروز بیماری تنگی عروق کرونر در ایران پایین آمده و تعداد زیادی از بیماران که با حملات قلبی عروقی به این مرکز مراجعه می کنند زیر 50 سال می باشند. با توجه به اینکه بروز بیماری در سنین پایین با کاهش توانایی و کارایی افراد همراه می باشد درنتیجه خسارات جبرات ناپذیری به جامعه و سیستم بهداشتی تحمیل می نماید لذا واحد تحقیقات این مرکز اینگونه بیماران را از نزدیک تحت کنترل و نظارت قرار داده است. ایشان یادآور شد حدود 2000 بیمار در سنین 45 تا 55 سال پس از آنژیوگرافی حداقل با یک عروق گرفته قلبی مواجه بودند. در پایان ایشان هدف از بررسی طرح کوهـورت را  بررسی پیش آگهی بیماران و شیوع و بروز عوارض بیماری در طی زمان  عنوان نمود.

در ادامه آقای دکتر اکبر شفیعی از دیگر محققین واحد پژوهش راجع به طرح کوهورت تهران توضیحاتی بدین شرح بیان نمودند: طرح کوهورت تهران با همکاری مرکز تحقیقات قلب، مرکز تحقیقات تروما و جراحی بیمارستان سینا و مرکز تحقیقات بیماری های روان تنی بیمارستان امام خمینی از سال 93 شروع به کار نمود که از 10 هزار خانوار تهرانی در مناطق 22 گانه شهری به صورت تصادفی این طرح به اجرا درآمد تا از نظر بیماری های قلبی، سابقه، سوانح، تصادفات و همچنین بیماری های روحی- روانی مورد بررسی قرار گرفته و نتایج حاصل آن تا پایان اسفند 96 نشان داد این طرح 76 درصد مشارکت مردمی را به همراه داشته که 3/9 درصد افراد دچار بیماری عروق کرونر، 8/13 درصد دچار دیابت، 8/23 درصد دارای فشارخون و 7/37 درصد با کلسترول بالا بودند. میزان مصرف سیگار در جمعیت مورد مطالعه 3/16 درصد و چاقی نیز 5/28 درصد را به خود اختصاص داده بود. اضافه وزن 1/43 درصد نیز گزارش شده است. آقای دکتر شفیعی پایان بخش اول این طرح را تا پایان 2 سال آینده پیش بینی نمود.

در پایان جلسه، آقای دکتر پورحسینی لوح یادبود ویژه مرکز قلب تهران را به رایزن علمی فرانسه و یکی از اعضای هیئت همراه اهدا نمودند.تعداد بازدید : 968
:: ثبت نظر ، پیشنهاد و انتقاد ...
:: فرم ارتباط ...
:: ثبت پرسش ...
:: فرم تماس با ما ...
ساعت و تاریخ : 14:08- 1399/6/29
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
شماره تماس :
توضیحات :
نظرسنجی
نظر شما پيرامون کيفيت اطلاع رساني وب سايت چيست
 
مجله مرکز قلب تهران
ویژه پرسنل