مرکز قلب تهران

دومین نشست جامعه خیرین سلامت در مرکز قلب تهران

۱۳۹۷/۰۲/۲۳

 

 

 

در پی برگزاری اولین جلسه مجمع خیرین سلامت در تاریخ هفتم اردیبهشت جاری، دومین نشست این جامعه در روز جمعه 21 اردیبهشت 97 در مرکز قلب تهران برگزار گردید.

 

در این نشست که ابتدا با ویزیت اعضاء جامعه خیرین سلامت کشورهمراه بود طی جلسه ای به اهمیت این نشست ها تأکید شد.

در ابتدای جلسه اقای دکتر پورحسینی رئیس مرکز قلب تهران ضمن تشریح پتانسیل ها و قابلیت های این مرکز تک تخصصی درمانی قلب و عروق در کشور به اهمیت زمان طلایی بیماران حاضر در اورژانس پرداخت و با بیان اینکه کمبود فضاهای اورژانس این مرکز یکی از معضلات فعلی بوده و با توجه به خریداری 2 ساختمان در ضلع جنوبی مرکز، ساخت و تجهیز این بخش مهم بیمارستان را از اولویت های حاضر برشمرد.

 ایشان به نقش خیرین در کشور خصوصاً در بخش سلامت پرداختند و از حضور آنان در مشارکت در ساخت اورژانس مرکز قلب تشکر کردند.

رئیس مرکز قلب تهران در مصاحبه ای جزئیاتی از این نشست را تشریح کردند:

بیمارستان مرکز قلب تهران یکی از بزرگترین بیمارستان های تخصصی و فوق تخصصی قلب کشور می باشد که با حدود قریب به 470 تخت بیمارستانی، بیش از 90 تخت Ccu   و Icu و بیش از 11 اتاق عمل و 6 اتاق کت لب و آنژیوگرافی در خدمت بیماران قلبی کشور می باشد. ما سالیانه بیش از 500 هزار نفر مراجعه بیمار داریم که از این تعداد 70 درصد آن به شکل اورژانس هستند که یا دچار سکته های قلبی شده اند و یا به دلیل گرفتگی عروق باید برای آنها استنت گذاشته شود. خوشبختانه این مرکز منشأ خدمات خیر و مفیدی برای جامعه بوده است  و در طول 16 سال بیماران قلبی بسیاری از سراسر کشور در این مرکز خدمت گرفته اند. یکی از مشکلات اساسی ما وجود فضای فیزیکی بسیار محدود در بخش اورژانس است که بحمدالله با خرید زمین های اطراف در ورودی بیمارستان شرایطی فراهم شده است که اگر از طرف خیرین سلامت بخصوص برادر عزیزمان آقای سلیمی که زحمات زیادی کشیدند حمایت شود، انشاء الله بتوانیم اورژانس این مرکز را راه اندازی کنیم. امروز ما برنامه معاینات خیرین سلامت را داریم که به پاس قدردانی از خدمات خیرخواهانه ایشان حداقل وظیفه ای را که از عهده ما بر می آید به شکل معاینات و آزمایشات قلبی برای آنها انجام دهیم و از این بابت بسیار خوشحال هستیم که بتو انیم خدمتی برای آنها انجام دهیم.

در ادامه آقای سلیمی یکی از خیرین و مسئول هماهنگی جامعه خیرین سلامت نیز با ابراز خرسندی از توفیق خدمت در بخش سلامت و امید به همکاری در ساخت و تجهیز اورژانس مرکز قلب طی 2 سال آتی از ریاست مرکز قلب، پزشکان و دست اندر کاران این مرکز تخصصی تشکر کرد.     



تعداد بازدید : 753
:: ثبت نظر ، پیشنهاد و انتقاد ...
:: فرم ارتباط ...
:: ثبت پرسش ...
:: فرم تماس با ما ...
ساعت و تاریخ : 15:18- 1399/6/29
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
شماره تماس :
توضیحات :
نظرسنجی
نظر شما پيرامون کيفيت اطلاع رساني وب سايت چيست




 
مجله مرکز قلب تهران
ویژه پرسنل