مرکز قلب تهران

گرامیداشت روز پرستار در مرکز قلب با حضور ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی تهران

۱۳۹۶/۱۱/۰۴

 

 

روز سوم بهمن مصادف با پنجم جمادی الاولی همزمان با میلاد حضرت زینب (س) طی مراسمی در سالن آمفی تأتر مرکز قلب تهران روز پرستار گرامی داشته شد.

این مراسم که صبح روز سه شنبه برگزار شد با حضور جمع کثیری از پرستاران و اقشار مختلف، پرسنل و ریاست دانشگاه علوم پزشکی تهران جناب آقای دکتر کریمی و رئیس مرکز قلب تهران جناب آقای دکتر پورحسینی، معاونین محترم، مدیره پرستاری و مدیریت و مسئولین واحدهای مختلف با شور و هیجان خاصی برگزار گردید در این مجلس با نشاط با نمایش حدود 3 کلیپ در قالب های مختلف به فعالیتها و زحمات اقشار مختلف پرستاران و دیگر همکاران مرتبط با خدمات بیمارستانی پرداخته و مورد استقبال همگان قرار گرفت .

سخنرانی جناب آقای دکتر کریمی در روز پرستار

 ریاست محترم دانشگاه هم طی سخنانی به اهمیت ویژه این روز اشاره کردند و فرمودند:

ضمن تبریک به مناسبت روز پرستار با توجه به اینکه مراسم رسمی روز پرستار برای حوزه ی دانشگاه و بیمارستانها روز قبل برگزار شد و اینجانب مطالب مهم را آنجا بیان کردم اما با توجه به اینکه امروز اینجا حضور دارم به رئیس محترم مرکز قلب آقای دکتر پورحسینی توصیه می کنم امتیازات و شرایطی که در مرکز قلب است شامل هماهنگی بین اقشار و واحدهای مختلف و مدیریت را باید بسیار بسیار قدر دانست که این قدر دانی در قالب مراسم و یک روز نمی گنجد باید در عمل قدر دانست و حداکثر تلاش را برای امنیت پرسنل برای آرامش خیال و انجام کار بهتر انجام داد و به دوستان و همه همکاران مرکز هم توصیه می کنم شما هم قدر مرکز قلب را بدانید . با توجه به اینکه در بسیاری از مراکز مشکلات فراوانی وجود دارد اجازه ندهید این همدلی و این محیط سالم و سیستم روان دچار مشکل شود باید عرض کنم اینجانب را همه بخش ها و واحدهای دانشگاه با عنوان مرکز قلب می شناسند و این خیلی مهم است که همه محیط و عملکرد مرکز قلب را مورد تعریف و تمجید قرار می دهند . در مرکز قلب سرمایه بسیار بزرگ اجتماعی حاصل شده از نظر پرسنل و پزشک و مدیریت حاصل 17 سال تلاش خود شماست . باید بدانیم که دهها نفر مقدمه چیدند تا یک عمل جراحی یا یک پروسیجر به نتیجه برسد باید مسئولین بیمارستان سهم الدخالت همه نیروها را در خدمات به بیمار ببینند من هم در مدتی که به دانشگاه رفتم تلاش کردم گوشه هایی از شکل مرکز قلب را در آنجا پیاده کنم و این باعث شده تا درآنجا بسیاری تغییر نگاه ایجاد شود و ای کاش می شد تمام سیستم دانشگاه را شبیه سیستم مرکز قلب کرد. اگر از پرستار سوال شود که پرستار کیست به نظرم باید گفت : پرستار،  پرستار است فقط و فقط. گرچه روز روز پرستار است ولی از همه کادر پرستاری باید تشکر کرد و به مناسبت این روز از همه کادر بیمارستان تشکر می کنم.

سخنرانی ریاست محترم مرکز قلب تهران جناب آقای دکتر پورحسینی

آقای دکتر پور حسینی رئیس مرکز قلب تهران مطلع سخن را با شعری با مضمون تجلیل از قدر و منزلت پرستاری آغاز نمودند و در این شعر از استقامت و صبوری آنان به نیکی یاد شده  و ایمان و عاطفه ی آنان را به خوبی ستودند . در ادامه سخن، ریاست مرکز با تبریک به همه ی حاضرین به مناسبت میلاد با سعادت حضرت زینب ( س) و روز پرستار به مطالب زیر اشاره فرمودند: به نظر میرسد بیش از 90 درصد کار درمان توسط گروه پرستاری انجام می شود و شاید حدود 10 درصد آن توسط پزشکان به انجام خواهد رسید البته نمی توان خدمات هر کدام را بر دیگری ارجحیت داد زیرا نقش درمان و مراقبت از بیمار که توسط پرستار به انجام میرسد بسیار با اهمیت است ایشان در ادامه فرمودند: پزشک زمان کوتاهی را در ویزیت و معاینه بالینی و درمان بیمار نقش دارد درحالیکه برای پرستاران اینگونه نیست زیرا به ثمر رساندن کار درمان بوسیله ی آنها انجام خواهد شد و زمانیکه پرستار خدمت رسانی به بیمار را انجام می دهد یک نوع رضایت مندی و احساس آرامش در وجود او پیدا می شود که باعث رشد روحی و لذت و کمال یافتگی در آنها ایجاد می شود که باید آنرا قدر دانست . در ادامه ایشان یادآور شدند : با توجه به متدهای مختلف استخدامی که در مرکز قلب در سالهای گذشته بوده  و بحثهای زیادی پیرامون آن شده و برای رفاه حال پرسنل فعالیتهای مختلفی صورت پذیرفته ، همچنین برای ایجاد امنیت شغلی برای همه پرسنل توجه ویژه ای به انجام رسیده و به حمدالله با حضور آقای دکتر کریمی رئیس دانشگاه، مصوبه ای در هیئت امنای دانشگاه به تصویب رسید که قرار است طرح طبقه بندی مشاغل در این بیمارستان انجام تا از مزایای این طرح در قانون کار برای پرسنل استفاده شود اجرای این طرح با جدیت در حال پیگیری است.  

پیام مترون مرکز قلب تهران سرکار خانم موقر:

 

سرکار خانم موقر نیز طی پیامی ضمن گرامیداشت این روز و تبریک به همه کادر پرستاری زحمات و خدمات ارزشمند آنها را ستود و از تلاش بی وقفه همه آنها در طول سالها و یکساله گذشته نهایت قدردانی و سپاسگذاری را به عمل آوردند .

 

رونمایی از دومین ویژه نامه روز پرستار:

رونمایی از دومین ویژه نامه روز پرستار توسط ریاست محترم دانشگاه و ریاست مرکز در حضور میهمانان مراسم قسمت دیگری از این جلسه بود . در مجله ویژه نامه مرکز قلب که بسیار زیبا و مصور طراحی شده بود با اختصاص صفحاتی به مصاحبه با ریاست دانشگاه ، ریاست مرکز قلب، مدیره پرستاری، معاونین محترم و مدیریت و پرستاران با محتوای مختلف از محصولات فرهنگی واحد روابط عمومی مرکز قلب بود که این طراحی، تولید و چاپ مورد توجه ویژه حضار قرار گرفت.

برنامه شاد و مفرح تقلید صدا و جنگ های برگزار شده بخش دیگری از برنامه های این روز بود.

 

تجلیل از نمونه های پرستاری :

در ادامه مراسم روز پرستار با تجلیل از نمونه های پرستاران ، کمک بهیاران، منشی ها و تکنسین های مختلف شامل 15 نفر بوسیله ی تندیس و هدایای نقدی  معرفی و توسط ریاست دانشگاه ، ریاست مرکز، معاونین و ... جوایز خود را دریافت نمودند . اسامی نمونه های بخش پرستاری مرکز قلب به شرح زیر است:

1-      اعظم رفیعی پرستار اورژانس 2- وحیده آبانگاه پرستار PCCU6  3- مریم محسن سلطانی پرستارPICU3   4-فرزانه فلاح پرستار CCU3 5- حکیمه حسن زاده پرستار ICUOH1 6- هیوا لطفی پرستار جراحی چهار 7-فروزان بهشتی پرستار پزشکی هسته ای 8- فاطمه طوماری کمک بهیار PCCU5 9- سمیه اصغری تکنسین بیهوشی اتاق عمل 10- مهری علیجانزاده پرستار اتاق عمل 11-مهری نوروزی منشی بخش PCCU7 12- الهام هادی پور منشی CCU5 13-زهرا آقازاده کمک بهیار جراحی سه 14-اکبر سرداری کمک بهیار CSR 15-سید محسن فاطمی کمک بهیار کت لب

 

همچنین از پرستاران ناب شامل 35 نفر از انتخاب شدگان در دانشگاه علوم پزشکی تهران که بعنوان منتخبین طرح ناب بودند و روز دوم بهمن ماه در دانشگاه علوم پزشکی تهران از آنها بوسیله ی لوح تقدیر تجلیل شده بود مجدداً در مرکز قلب با حضور ریاست دانشگاه، ریاست مرکز قلب و معاونین مرکز از 35 نفر برگزیده اخلاق برتر بوسیله لوح تقدیر و جوایز نقدی تقدیر بعمل آمد .

 

اسامی این افراد به شرح زیر می باشد:

 

1-مهدیه علیزاده پرستار CCU1 2-زهرا غیاثوند پرستار CCU4 3-لیدا دانش دوست پرستار CCU5 4-نگار گل محمدی پرستار CCU5 5-مهنازجوکار پرستار PCCU1 6-آزاده ادگی پرستار PCCU6 7-نفیسه علیپور پرستار ICUOH1 8-مریم مهاجر پرستار ICUOH1 9-مژده غلامعلی پورپرستار جراحی دو 10-فاطمه رمضانی پور پرستار اورژانس 11-فاطمه اکبری شهرکی پرستار اورژانس 12-مهدی حسینی پرستار اورژانس 13-فرید سعیدی پرستار اورژانس 14-مریم محمدپور پرستار اتاق عمل 15-احمد صالحی تکنسین اتاق عمل 16-فریبا جعفری تکنسین اتاق عمل 17-جعفر کمانی تکنسین اتاق عمل 18-بهناز کیانی فرد تکنسین اتاق عمل 19-رضا اسدی تکنسین اتاق عمل 20-ریحانه واخته تکنسین اتاق عمل 21-سارا انصاریون کمک بهیار PCCU2 22-مهدی حاجی زاده کمک بهیارPCCU3 23-سمیه عابدی کمک بهیار جراحی یک 24-جعفر ولایتی کمک بهیار CCU1 25-مرضیه زندیان کمک بهیار CCU3 26-فاطمه جریانی کمک بهیار درمانگاه دو 27-لیلا جعفری کمک بهیار اورژانس 28-امیر احمدی کمک بهیار اورژانس 29-وحید قدیمی کمک بهیار اورژانس 30-خالد نصیری کمک بهیار اورژانس 31-حسن داودی کمک بهیار اورژانس 32-طواق دردی قزلی کمک بهیار اورژانس

 

اسامی ناب

1395

1-فاطمه رمضانی پور پرستار اورژانس 2-مینا پاشنگ پرستار تحقیقات 3-اکرم رنجبر تکنسین اتاق عمل تعداد بازدید : 1165
:: ثبت نظر ، پیشنهاد و انتقاد ...
:: فرم ارتباط ...
:: ثبت پرسش ...
:: فرم تماس با ما ...
ساعت و تاریخ : 13:51- 1398/7/22
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
شماره تماس :
توضیحات :
نظرسنجی
نظر شما پيرامون کيفيت اطلاع رساني وب سايت چيست
 
مجله مرکز قلب تهران
ویژه پرسنل