مرکز قلب تهران

سمینار درمان اینترونشنال بیماری‌های پیچیده قلبی در مرکز قلب تهران با حضور پرفسور آنتونیو کلمبو از بیمارستان رافائل میلان ایتالیا

۱۳۹۶/۰۷/۲۹

 مصاحبه با دبیر علمی سمینار


روز شنبه 29 مهرماه 96 سمینار یک روزه‌ای با عنوان درمان اینترونشنال بیماری‌های پیچیده قلبی در سالن‌ آموزش مرکز قلب تهران برگزار گردید. این سمینار در ادامه برگزاری سمینار‌های علمی آموزشی مرکز قلب با هدف آموزش تکنیک‌های مدرن به‌صورت Live case در دمان بیماری‌های قلبی عروقی با حضور پرفسور آنتونیو کلمبو از بیمارستان سن رافائل میلان ایتالیا و شرکت کنندگان متعدد از سراسر کشور برگزار شد.

اولین کیس این سمینار با عنوان تکنیک‌های درمان اینترونشنال در ضایعات Bifurcation lesion به صورت زنده با همکاری پرفسور کلمبو و اساتید مرکز قلب تهران برای حاضرین در سالن آموزش به صورت سمعی و بصری توضیح داده شد.  

دومین کیس با عنوان تکنیک‌های درمان اینترونشنال در ضایعات calcifidتوسط پرفسور کلمبو از محل کت لب برای حاضرین توضیح و تبیین گردید.

در ساعت عصر نیز با ادامه سمینار با عنوان Review in tavi بحث در مورد TAVI ادامه پیدا کرده و کیس مورد نظر برای عمل TAVI در محل کت لب حاضر و شرکت کنندگان به‌صورت زنده اعمال فوق را از طریق تصاویر زنده و توضیحات پرفسور کلمبو ملاحظه نمودند اعضای هیئت رئیسه در 3 پانل این سمینار به ترتیب آقایان دکتر کریمی، دکتر زینعلی، دکتر ثابت، دکتر احمدی، دکتر نعمتی پور، دکتر علیدوستی، دکتر موحدی، دکتر آقاجانی، دکتر صاحب جمع و دکتر شیرزاد بودند. آقای دکتر امیرزادگان به‌عنوان دبیر علمی این سمینار یک روزه مسئولیت داشتند.

استاد دکتر امیرزادگان طی گفتگویی با روابط عمومی مرکز قلب هدف از برگزاری این سمینار را آموزش برای درمان پیشرفته‌تر و راحت‌تر برای بیماران عنوان کردند ایشان یادآور شدند: پرفسور کلمبو به‌عنوان پیشتاز در این علم دعوت شدند تا آموزش لازم و تجربه ایشان برای حاضرین مورد استفاده قرار گیرند. دکتر امیرزادگان با اشاره به پیچیدگی آناتومی برخی بیماران و عدم انجام عمل جراحی باز و مشکلاتی که در این زمینه دارند یادآور شد سال‌هاست که این روش به انجام می‌رسد ایشان در زمینه‌ی عمل Live case در عمل TAVI افزودند بنا به همان مشکلات پیچیده‌ی برخی بیماران و نیاز به تجربه ‌ی بسیار بالا برای نصب دریچه آئورت بدون عمل باز یعنی به روش آنژیوگرافی این دریچه برای بیمار نصب و شرکت کنندگان به صورت زنده این روش را ملاحظه و استفاده نمودند. و امروز نیز سه مورد بیمار با پیچیدگی‌های خاص اشاره شده انتخاب و هر سه مورد به نحو مطلوب بحمدالله به انجام رسید.تعداد بازدید : 887
:: ثبت نظر ، پیشنهاد و انتقاد ...
:: فرم ارتباط ...
:: ثبت پرسش ...
:: فرم تماس با ما ...
ساعت و تاریخ : 03:36- 1399/7/2
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
شماره تماس :
توضیحات :
نظرسنجی
نظر شما پيرامون کيفيت اطلاع رساني وب سايت چيست
 
مجله مرکز قلب تهران
ویژه پرسنل