مرکز قلب تهران

برگزاری سمپوزیوم یک روزه قلب و حاملگی در مرکز قلب تهران

۱۳۹۵/۱۰/۱۱

 

سمپوزیوم قلب و حاملگی در مرکز قلب تهران با حضور متخصصین قلب ، جراحی قلب و زنان و زایمان و مامائی برگزار شد .

در روز پنجشنبه مورخ 9/10/95 سمپوزیوم یک روزه قلب و حاملگی با حضور متخصصین رشته های قلب و عروق ، زنان و مامایی ، جراحی قلب متخصین بیهوشی ، متخصصین داخلی در سالن آمفی تئاتر مرکز قلب تهران برگزار گردید . بیش از 300 نفر شرکت کننده حاکی از استقبال قابل توجه گروههای هدف از این برنامه کاربردی و علمی بود .  در این سمپوزیوم موضوعات مورد بحث از فیزیولوژی حاملگی و تغییرات همودینامیک گردش خون و اثر آن بر قلب و عروق شروع و به تعیین ریسک بیماران قبلی قبل از حاملگی و     مراقبت­های مورد لزوم برای برنامه ریزی حاملگی با حداقل خطر برای مادر و جنین از دیدگاه قلبی و زنان و علائم بیماریهای قلبی که بایستی مورد توجه و مشاوره قرار گیرد پرداخته شد .

 سپس بحث به بیان بیماریهای مختلف از جمله بیماریهای مادرزادی قلبی ، بیماریهای دریچه­ای ، بیماریهای عروق کرونر و آریتمی­های ببمار قلبی پرداخته شد . پروتکل کشوری مراقبت از بیماریهای قلبی در دوران بارداری مورد بحث تفضیلی قرار گرفت . در نهایت به ملاحظات جراجی و بیهوشی در دوران بارداری و زایمان پرداخته شد .

بحث داروها در دوران بارداری و شیردهی نیز بطور مفصل بیان شد . در نهایت مسائل پزشکی قانونی که اهمیت ویژه­ای دارد تبیین گردید .

حضور تعدادی از شرکتهای فعال در این زمینه در نمایشگاهی که به همین منظور ترتیب یافته بود حائز اهمیت بود .

 

 تعداد بازدید : 1082
:: ثبت نظر ، پیشنهاد و انتقاد ...
:: فرم ارتباط ...
:: ثبت پرسش ...
:: فرم تماس با ما ...
ساعت و تاریخ : 03:47- 1399/7/2
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
شماره تماس :
توضیحات :
نظرسنجی
نظر شما پيرامون کيفيت اطلاع رساني وب سايت چيست
 
مجله مرکز قلب تهران
ویژه پرسنل