مرکز قلب تهران

بازدید وزیر بهداشت عراق

۱۳۹۳/۱۰/۱۵

دیدار رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با وزیر بهداشت عراق در مرکز قلب تهران

 

 

به گزارش روابط عمومی مرکز قلب تهران، صبح دوشنبه 15/10/1393 در جلسه‌ای که با حضور دکتر جعفریان رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران، دکتر عدیله حمود حسین وزیر بهداشت عراق، دکتر کریمی رئیس مرکز قلب تهران، دکتر خردمند معاون بین‌الملل دانشگاه، دکتر پور حسینی، دکتر سالاری فر و هیئت 30 نفره از عراق شامل دکتر ضامربازرس ویژه وزارت بهداشت عراق، دکتر زبیدی وابسته پزشکی سفارت عراق، دکتر منتظر و دکتر فواد و دیگر همراهان تشکیل گردید، موارد مختلف موردبحث و تبادل‌نظر قرار گرفت.

در ابتدای جلسه، دکتر جعفریان ضمن خوش‌آمد گویی به وزیر بهداشت عراق و هیئت همراه نسبت به معرفی مجموعه دانشگاه علوم پزشکی تهران، سوابق علمی، پتانسیل‌ها، واحدهای تابعه، دانشکده‌ها، بیمارستان‌ها، واحدها و مراکز تحقیقاتی، پژوهشی و رتبه‌های مختلف آن‌ها در همه حوزه‌ها پرداخته و با اشاره به تاریخچه افتتاح و فعالیت‌های آن گزارش مصوری رتبه سمع و نظر حضار رساند.

وی با اشاره به دانشجویان خارجی در حال تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی تهران که در رشته‌های مختلف از کشورهای متعدد در این دانشگاه پذیرفته‌شده و مشغول به تحصیل می‌باشند به ارائه آماری در این زمینه پرداخت.

 سپس دکتر حمود حسین سؤالاتی در خصوص نحوه همکاری‌ها و اعزام تعداد بیشتری از دانشجویان عراقی به ایران مطالبی را مطرح، خواستار ایجاد تسهیلات بیشتر در این زمینه شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با اعلام آمادگی جهت اعزام دانشجویان عراقی به ایران در قبال عزیمت به کشورهای اروپایی و غربی، خواستار تسهیل این امر از طرف دولت‌های ایران و عراق گردید. ضمن اینکه شرایط حضور دانشجویان عراقی به ایران مهیاتر از کشورهای غربی هست.

هیئت عراقی ابهاماتی در خصوص تفاوت آموزش بین دانشگاه‌های عراق و ایران داشتند که دکتر خردمند معاون بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران نسبت به رفع این مشکلات مقابل حل بودن آن تأکید کرد.

همچنین هیئت عراقی خواستار اعزام گروه‌های تخصصی پزشکی از ایران به عراق را مطرح کردند.

 

در ادامه برای اعزام بیماران از عراق به ایران و ایجاد تسهیلات ویزیت، معاینه و ارسال اطلاعات پزشکی بیماران قبل از اعزام به ایران بحث‌هایی صورت پذیرفت.

در پایان جلسه، لوح یادبود دانشگاه علوم پزشکی تهران توسط رئیس دانشگاه به دکتر حمود حسین وزیر بهداشت عراق اهدا گردید.

وزیر بهداشت عراق هم لوح یادبود وزارت بهداشت عراق را به دکتر جعفریان اهدا نمود.

در انتها، هیئت مذکور از بخش سی تی آنژیو بیمارستان بازدید به عمل آوردند ضمناً، دکتر کریمی رئیس مرکز قلب تهران توضیحات لازم را ارائه کرد.

قابل‌ذکر است قبل از حضور وزیر بهداشت عراق به مرکز قلب تهران هیئت کارشناسی وزارت بهداشت عراق شامل معاونان وزیر بهداشت عراق، کارشناسان و وابسته پزشکی سفارت عراق در تهران در جلسه جداگانه‌ای با دکتر حاجی قاسمی مدیر مرکز قلب تهران، اسماعیلی مسئول روابط عمومی شرکت کردند.

ابتدا دکتر حاجی قاسمی اهم فعالیت‌های جاری، توانمندی‌ها و قابلیت‌های مرکز قلب تهران را تشریح، ظرفیت‌های مجموعه را در هر حوزه شامل، بخشه‌ای درمانی (کلینیک، پاراکلینیک) آموزشی، تحقیقاتی و پژوهشی، همچنین استعدادهای با بالقوه آن را بیان کرد.

آمار فعالیت‌های مرکز در هر زمینه از دیگر بخشه‌ای سخنان دکتر حاجی قاسمی بود.

رئیس هیئت مذاکره‌کننده نیز در ادامه از نحوه اعزام، پرورش پزشک و تبادل دانشجو و همکاری‌های فی‌مابین جهت اعزام بیمار به ایران و مرکز قلب گفتگوهایی انجام و نسبت به بیمارستان‌های درمانی و تخصصی و مقایسه هزینه‌های آن با کشورهای همسایه عراق مطالبی بیان داشتند.

همچنین اهم فعالیت‌های قلبی، عروقی در مراکز درمانی عراق خصوصی بیمارستان ناصریه را تشریح کرد.

مجموعه جلسات و بازدیدهای هیئت وزارت بهداشت عراق از مرکز قلب، در ساعت 30/13 پس از سه ساعت بحث و گفتگو خاتمه یافت.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 تعداد بازدید : 1435
:: ثبت نظر ، پیشنهاد و انتقاد ...
:: فرم ارتباط ...
:: ثبت پرسش ...
:: فرم تماس با ما ...
ساعت و تاریخ : 03:25- 1399/7/2
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
شماره تماس :
توضیحات :
نظرسنجی
نظر شما پيرامون کيفيت اطلاع رساني وب سايت چيست
 
مجله مرکز قلب تهران
ویژه پرسنل