مرکز قلب تهران

تجلیل از استاد ارجمند دکتر عارفی

۱۳۹۲/۱۱/۱۹

مراسم تجلیل از خدمات ارزنده دکتر سید حسن عارفی جهت ساخت مرکز قلب تهران

 

 

 

گالری عکس

بمناسبت دوازدهمین سالگرد افتتا ح مرکز قلب تهران از خدمات استاد ارجمند دکتر سید حسن عارفی بنیانگزار مرکز قلب تهران تجلیل بعمل آمد .

 این مراسم تجلیل که در اولین همایش علمی سالیانه مرکز قلب تهران در روز پنجشنبه 17/11/92 با حضور ریاست محترم مرکز جناب آقای دکتر کریمی ، معاونین ، اساتید و پزشکان و پرسنل مرکز قلب برگزار شد ، از تلاشها و خدمات آقای دکتر عارفی جهت ساخت مرکز قلب تهران و ایجاد یک مرکز مجهز با امکانات بالقوه و تک تخصصی قلبی قدردانی شد در ابتدای جلسه ، آقای دکتر کریمی ریاست مرکز طی سخنانی به ابعاد شخصیت و خدمات    دکتر عارفی پرداختند . ایشان با بیان اولین سالهای آشنایی از سال 1354 در دانشگاه و بیمارستان سینا ، همکاری در بیمارستان شریعتی در دهه هفتاد و همکاری در هیئت مدیره ساخت مرکز قلب تا زمان راه­اندازی مرکز قلب اشاره کردند . آقای دکتر کریمی با اشاره به اهم خدمات و فعالیتهای دکتر عارفی طی سالیان متمادی خصوصاً احداث این مرکز مجهز قلبی و ماندگار همچنین اقدامات آقای د کتر عارفی در زمینه­های علمی ، پزشکی ، پژوهشی ، درمانی به جدیت و پیگیریهای ایشان در زمان ساخت مرکز قلب اشاره و فعالیتهای خستگی ناپذیر ایشان را ستودند . وی با بیان خاطراتی از سالهای همکماری با دکتر عارفی یاد و نام این استاد ارجمند را گرامی داشتند . آقای دکتر کریمی به کار بنیادین و بسیار اساسی ساخت مرکز قلب که بیش از 65000 متر مربع در 11 طبقه با امکانات بسیار مجهز در سالهای سخت بعد از جنگ ساخته شد اشاره و اقدامات دوازده ساله درمان چند ده هزار بیمار قلبی و عروفی را در این مدت مرهون زحمات و اقدامات آقای دکتر عارفی دانستند . جناب آقای دکتر کریمی در رابطه با خدمات 12 ساله مرکز قلب در سه بعد درمان ، آموزش و پژوهش به ذکر مجموع حدود 140 نفر رزیدنت و فلوشیپ فارغ التحصیل و در حال تحصیل در مرکز اشاره کرد و با ذکر مقالات چاپ شده بیماران و بیماران بستری و ........ بانکهای اطلاعاتی بیماران قلبی در مرکز اشاره نمودند .

آقای دکتر عارفی نیز در ادامه مراسم طی سخنانی ضمن تقدیر از برگزاری این مجلس مطالبی را برای حضار بیان کردند. دکترعارفی با بیان خاطراتی از ابتدای سالهای انترنی در زابل و سیستان بلوچستان تا ادامه تحصیلات در ایران و آمریکا ، بازگشت به میهن خاطرات با حضرت امام ، دوران درمان امام خمینی و از همه مهمتر مراحل ساخت حدود 12 ساله مرکز قلب تهران که با همه سختیها و چالشها و مرارتها که با دعای خیر امام خمینی در نهایت به ثمر رسید و امروزه شاهد بهره بردای در طی 12 سال از آن هستیم و همه روزه با حضور هزاران بیمار دردمند قلبی بخشی از آلام بیماران را برطرف می­نماید . اقای دکتر عارفی ضمن توصیه برای سازندگی و برداشتن گامهای بلندتر علمی و سازندگی و خدمات بیشتر به کشورمان ایران شد .

 

 در پایان از آقای دکتر عارفی توسط رئیس مرکز قلب تهران تقدیر بعمل آمد. لازم به ذکر است در ابتدای مراسم کلیپ تهیه شده از شرح زندگی و خدمات دکتر عارفی برای حضار به نمایش درآمد . یادآوری  می شود آقای دکتر عارفی مدارج علمی فراوانی شامل پزشک عمومی ، بورد تخصصی اطفال ، داخلی ، بورد فوق تخصص بلوغ ، بورد فوق تخصص اینترونشنال کاردیولوژی ، بورد حق طبابت در نیویورک ، اجازه حق آموزش پزشکی در آمریکا ،

 

سمت ها : مسئول تیم پزشکی و رئیس تیم پزشکی حضرت امام خمینی (ره ) ، وزیر فرهنگ  آموزش عالی دولت شهید رجایی ، رئیس دانشگاه تهران ، رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه تهران ، رئیس بیمارستان دکتر شریعتی ، عضو پیوسته فرهنگستان علوم پزشکی ، مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره مرکز قلب تهران در زمان احداث ، عضویت در دهها کمیته علمی و فرهنگی کشور ، دانشمند برگزیده سال 1391 فرهنگستان علوم پزشکی ، نویسنده : 7 جلد کتاب علمی از جمله کتاب طبیب دلها شرح بیماری و درمان امام خمینی (ره) ،ترجمه 6 جلد کتاب علمی و پزشکی ، دریافت 22 تقدیرنامه خصوصاً از دست امام خمینی (ره) ،احداث بخش قلب و عروق بیمارستان شریعتی ، احداث بیمارستان قلب جماران ، احداث مرکز قلب تهرانتعداد بازدید : 1063
:: ثبت نظر ، پیشنهاد و انتقاد ...
:: فرم ارتباط ...
:: ثبت پرسش ...
:: فرم تماس با ما ...
ساعت و تاریخ : 03:40- 1399/7/2
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
شماره تماس :
توضیحات :
نظرسنجی
نظر شما پيرامون کيفيت اطلاع رساني وب سايت چيست
 
مجله مرکز قلب تهران
ویژه پرسنل