THC

111

:: مراسم تکریم و معارفه روسای قدیم و جدید مرکز قلب تهران با حضور دکتر قناعتی رئیس دانشگاه انجام شد. - 1400/08/27



گالری عکس

دکتر علي واشقاني فراهاني به عنوان سومين رئيس مرکز قلب تهران از خدمات دکتر حميدرضا پورحسيني تقدير کرد.

به گزارش روابط عمومی مرکز قلب تهران روز چهارشنبه 26 آبان مراسم تقدیر و تکریم از دکتر پورحسینی و معارفه دکتر فراهانی با حضور دکتر حسین قناعتی رئیس دانشگاه، دکتر ناطقی معاون درمان، دکتر کریمی رئیس سابق دانشگاه، اساتید، پزشکان و کارکنان مرکز قلب تهران در سالن آمفی تئاتر برگزار شد.
دکتر قناعتی ضمن توجه به جایگاه قلب در نظام خلقت و محوریت این عضو حیاتی گفت: شاخص اصلی پذیرفته شدن رفتار واعمال انسان‌ها نیات قلبی است. ایشان اشاره کرد: تزکیه نفس باعث روشنی و جلا گرفتن دل انسان می‌شود و از این راه می‌توان به راز خلفت پی برد و نسب متجلی شدن انوار الهی در قلوب به میزان پاکی دل بستگی دارد. 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی از ارتباط دیرینه خود با مرکز قلب تهران و استاد دکتر کریمی اشاره کرد و افزود: این مرکز به عنوان یک مرکز شاخصی و برند معتبر در دانشگاه و کشور محسوب می‌شود و انتظار این است که با ارتقاء کیفیت و خدمات مطلوب بتوان از نظر کمیت هم تا 20 درصد افزایش خدمات را شاهد باشیم. 
ایشان در ادامه افزود: در هر مجموعه‌ای تغییر مدیریتی می‌تواند به ایجاد تازگی و طراوت کمک کند و شجاعت در مواجهه با چالش‌ها را شرط مهم برای رسیدن به شرایط ایده آل دانست. 
دکتر کریمی رئیس سابق دانشگاه نیز ضمن تبریک به دکتر واشقانی برای قبول مسئولیت و تقدیر از دکتر پورحسینی به خاطر خدمات و زحمات 4 ساله ریاست مرکز قلب و خدمات ارزشمندشان در سال‌های قبل گفت: من مثل همیشه ناگزیرم که از پرسنل به طور ویژه تشکر کنم چرا که همه دانشگاه از نیروهای بسیار خوب بهره می‌برد لیکن مرکز قلب جای دیگریست چرا که رفتار اساتید، پزشکان و پرسنل این مرکز طی این 20 سال طوری بوده که رضایت مندی را در بیماران ایجاد کرده است. ایشان افزود دوره‌ی مدیریتی دکتر واشقانی دوره سختی است چه به لحاظ تورم و تحریم و چه به خاطر فشاری که روی کادر درمان و مدیریتی دانشگاه و دیگر مراکز وجود دارد. 
دکتر حمیدرضا پورحسینی در مراسم تکریم خود گفت: امیدوارم اگر کاری صورت پذیرفته مورد رضایت و پذیرش خداوند قرار گرفته باشد. وی با اشاره به یکی از آیات قرآن افزود: در سوره‌ی هود خداوند می‌فرماید اگر استطاعتی داشتیم در جهت اصلاح امور به کار ببریم و اگر توفیقی حاصل شده از جانب خداوند بوده است. 
این استاد قلب و عروق در ادامه از زحمات و خدمات همه اقشار حاضر در مرکز و پرسنل واحدهای مختلف تقدیر و تشکر کرد وی با خسته نباشید به همه واحدهای مرکز خصوصاً در ایام کرونا که سختی دو چندانی را به دوش کشیدند به طور ویژه مورد تقدیر قرار داد و از بخش‌های اداری، پشتیبانی، کلینیک، پاراکلینیک که همه وظایف خود را به نحو مطلوب انجام دادند تفقد و قدردانی کرد. ایشان از همکاران، اساتید در گروه‌های مختلف آموزشی، پژوهشی و درمانی که افتخارات فراوانی را در همه زمینه‌ها آفریدند سپاسگزاری نمود. 
دکتر علی واشقانی فراهانی رئیس مرکز قلب تهران با سپاسگزاری به درگاه الهی برای نعمات بزرگ و کوچک از جمله نعمت ارزشمند هستی و سلامتی که وجود دارد، توفیق قدرشناسی از این نعمت‌های الهی را خواستار شد. ایشان به طور ویژه مراتب سپاسگزاری خود را از خداوند متعال به خاطر حضور و توفیق عضویت در خانواده بزرگ مرکز قلب، در جمع اساتید دانشگاه تهران، داشتن اساتیدی صادق و پاک دست اعلام کردند. 
ایشان ابراز امیدواری کرد تا در طی مسئولیت در هنگام تحویل آن به مسئول بعدی لبخند رضایت الهی و حضرت ولیعصر (عج) را به همراه داشته باشیم و همگی خود را در معرض الهی ببینیم و ائمه معصومین را شاهد اعمال و رفتار خود بدانیم. 
دکتر فراهانی در ادامه افزود: امیدواریم روند رو به ارتقاء مرکز قلب را با شتاب بیشتری شاهد باشیم و امیدواریم بتوانیم یک برنامه مدون چهار ساله را با توجه به همه تنگناها ارائه دهیم و این برنامه حاصل خرد جمعی همه اساتید، پرسنل مدیران و صاحب نظران خواهد بود که قطعاً اولویت‌ها در آن لحاظ خواهد شد. 
این استاد قلب و عروق اضافه کرد: بحث تمام وقتی یک پتانسیل بسیار مهم مرکز قلب است که به ادامه آن استوار خواهم بود و از وجود و توانایی و جذب جوانان به عنوان نیروهای پر انرژی بهره خواهیم بود تا از فعالیت‌های خلاقانه آن‌ها استفاده نماییم. 
ایشان به ایجاد دپارتمان‌های مورد نیاز در مرکز قلب هم گریزی زد تا با اضافه کردن آن‌ها برخی از کمبودها جبران شود وی اهمیت و نقش مرکز قلب در پیشگیری بیماری‌های قلب و عروق در جامعه، کشور و دانشگاه را از دیگر اولویت‌های خود اعلام کرد تا این مرکز مرجع سواد سلامت مردم، در کشور باشد. 
ایشان در پایان سخنان خود از همه کارکنان، اساتید، پرستاران مرکز خواست تا همان طوری که به مدیران قبلی کمک کردند به اینجانب نیز کمک نمایند تا شاهد افزایش فعالیت‌های درمانی، پژوهشی و آموزشی باشیم. 
در ادامه برنامه‌ها هدیه ویژه و لوح تقدیر دکتر پورحسینی توسط رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران اهدا شد.
همچنین هدیه مرکز قلب تهران توسط استاد دکتر کریمی نیز به ایشان تقدیم شد، لوح تقدیر مرکز قلب تهران توسط دکتر فراهانی به دکتر پورحسینی اهداء گردید و در نهایت حکم ریاست مرکز قلب تهران توسط استاد دکتر قناعتی به آقای دکتر علی واشقانی فراهانی به عنوان سومین رئیس مرکز قلب تهران تحویل گردید. 
اجرای دکتر تاجدینی، کلیپ بسیار فاخر تقدیر از دکتر پورحسینی و حضور انبوه پرسنل در سالن آمفی تئاتر از نکات بارز این مراسم بود. 
در پایان دکتر قناعتی رئیس دانشگاه به همراه ریاست مرکز قلب و اساتید از درمانگاه، اورژانس، کت لب، کتابخانه دکتر عارفی و سالن اجتماعات سانتر واکسیناسیون این مرکز دیدن کرد. 



تعداد بازدید : 134
:: ثبت نظر ، پیشنهاد و انتقاد ...
:: فرم ارتباط ...
:: ثبت پرسش ...
:: فرم تماس با ما ...