مرکز قلب تهران

بازدید رئیس دانشگاه از بیمارستان مرکز قلب تهران / منتظر پایان بحران نباشید بیماران قلبی را دریابید

۱۳۹۹/۰۱/۱۴

دکتر عباسعلی کریمی در جمع مسئولان مرکز قلب تهران بر برنامه ریزی این مرکز برای بازگشت به حالت عادی ارائه خدمت به تمامی بیماران قلبی در کوتاهترین زمان ممکن تاکید کرد.

 

http://pr.tums.ac.ir

 

به گزارش روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه، دکتر کریمی پنج شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۹ با حضور در بیمارستان مرکز قلب تهران هدف از این اقدام را دیدار دوستان و خسته نباشید به همه کادر این مرکز عنوان کرد و گفت: با توجه به این که این مرکز یک بیمارستان تک تخصصی است ولی خوشبختانه همه همکاران از حوزه ریاست، مدیریت، پرستاری و پرسنلی در کمک به بحران کرونا همه خوب عمل کردند و بسیار متعهدانه و مسئولانه بار بیماران قلبی مبتلا به کرونا را بر دوش کشیدند. همچنین اقداماتی که در برای آرامش کارکنان در آن انجام شد بسیار قابل تقدیر است.

منتظر پایان بحران کرونا نمانید
رئیس دانشگاه در ادامه با اشاره به مسائل و شرایط موجود گفت: با توجه به مجموعه اطلاعات و عملکرد دانشگاه از شرایط فعلی باید بگویم چه بخواهیم چه نخواهیم کرونا از این پس با ما زندگی خواهد کرد. و ما دیگر نمی‌ توانیم بیمارستان‌ های جنرال و تک تخصصی را در این وضعیت نگه داریم و منتظر پایان بحران بمانیم.
شما نیز در مرکز قلب تهران باید در کوتاهترین زمان ممکن شرایط بیمارستان را به حالت قبل برگردانید. بیماران قلبی را دریابید. ما مسئول سلامت همه بیماران هستیم. این بسیار نگران کننده است که بیماران سرطانی، قلبی و… به دلیل ترس از کرونا برای ادامه درمان‌ های ضروری خود به بیمارستان‌ ها مراجعه نکنند. ما نسبت به آنان مسئولیم و نمی‌ توانیم به بهانه موج دوم و سوم بحران از درمان این بیماران غفلت کنیم.
البته این بدان معنی نیست که آمادگی لازم را برای پاسخگویی به بحران کرونا نداشته باشیم. بلکه باید بیمارستان تک تخصصی قلب در کنار ارائه خدمت به بیماران قلبی کرونایی ازسایر بیماران قلبی نیز مراقبت کند و برای بازگشت به کار تخصصی خود برنامه ریزی فوری کند و آموزش‌ ها و جداسازی لازم را انجام دهد. قبول بیماران کرونایی معمولی که مشکل قلبی ندارند در یک بیمارستان فوق تخصصی قلب ظلم به بیمارانی است که مشکل قلبی و عروقی دارند.
من فکر می‌ کنم ما بحران اصلی را در تهران پشت سر گذاشته‌ ایمولی اگر احتمالا موج دومی پس از پایان تعطبلات نوروز و بازگشت مسافران هم در راه باشد برای آن هم آمادگی لازم را داریم. البته خود مردم هم قبول و همراهی لازم را کردند و نیروی انتظامی هم در سیزده بدر سختگیری خوبی کرد که امیدواریم تا حد زیادی در کنترل موج دوم موثر باشد.

صداقت ریشه خیلی از کارهاست
دکتر کریمی گفت: من باز هم می‌ گویم امنیت و سلامت مردم بدون آموزش مستمر آنهم از سوی رسانه ملی در طول سال بی‌ معنی است. رسانه باید توجه کند اعتماد و ارتباط میان مردم و جامعه سلامت را هدف قرار ندهد. چرا که درست زمانی که مثل امروز مردم نیاز به کمک جامعه سلامت دارند، نمی‌ توانند به آن‌ ها اعتماد کنند. صداقت ریشه خیلی از کارهاست. اگر در طول سال رفتار ما صادقانه نباشد مردم حرفمان را قبول نمی‌ کنند و هماهنگی ایجاد نمی‌ شود.

رئیس دانشگاه با اشاره به آمار مبتلایان به کووید ۱۹ گفت: مسئله کم یا زیاد گفتن آمار نیست چون این به نفع هیچکس نیست. مسئله این است که در آمارها رویکردهای متفاوتی لحاظ می‌ شود. گاهی ملاک تست‌ های مثبت و گاهی علائم بالینی است. اما در کشور کره جنوبی که بحران کرونا به خوبی مدیریت شد آمارها بر اساس تست‌ های مثبت بود. که البته در روزهای اول بحران در کشور ما این مسئله به دلیل محدودیت‌ ها امکان پذیر نبود.

قدردانی دکتر پورحسینی از همکاران مرکز قلب تهران
دکتر پورحسینی رئیس بیمارستان مرکز قلب تهران گزارشی از اقدامات این مرکز از ابتدای بحران کرونا تا کنون ارائه کرد و گفت: از ۲ اسفند ۹۸ همه اساتید همکاران و رزیدنت‌ ها را مطلع کردیم و کمیته بحران کووید ۱۹ را تشکیل دادیم.
از ابتدا قرار بود بیمارستان تنها بیماران قلبی کرونا مثبت را بپذیرد و دو بخش ایزوله برای این منظور آماده شد. ولی با افزایش لود مراجعه بیماران مجبور شدیم ۴ بخش به آن اختصاص دهیم ۳ بخش CCU و یک بخش ICU و بیمارانی که بهبودی نسبی پیدا می‌ کردند رابه بخش‌ های پست برای گرفتن مراقبتهای لازم انتقال می‌ دادیم تا ظرفیت تخت ویژه برای بیماران بیشتری خالی شود. درمانگاهی نیز با همکاری اساتید به شکلی داوطلبانه برای رصد کارکنان نسبت به ویروس کرونا و کمک به کاهش نگرانی آن‌ ها در این مرکز ایجاد شد.
در این مدت به دلیل این که تنها یک پزشک متخصص عفونی داشتیم تلاش کردیم یک متخصص عفونی دیگر را به مجموعه وارد کنیم.
همکاران ما به خصوص جوان ترها از همان ابتدای کار خیلی همکاری خوبی داشتند و استادان هم در تمام تعطیلات عید حضور داشتند که از همه متشکرم.
وی با اشاره به کاهش آمار مراجعین عادی به مرکز قلب نسبت به همین ایام در سال‌ های قبل گفت: شاید به دلیل نگرانی و شاید در خانه ماندن خوشبختانه مراجعه عادی ما در ایام نوروز کم بود.

 تعداد بازدید : 1092
:: ثبت نظر ، پیشنهاد و انتقاد ...
:: فرم ارتباط ...
:: ثبت پرسش ...
:: فرم تماس با ما ...
ساعت و تاریخ : 01:49- 1399/12/12
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
شماره تماس :
توضیحات :
نظرسنجی
نظر شما پيرامون کيفيت اطلاع رساني وب سايت چيست
 
مجله مرکز قلب تهران
ویژه پرسنل