مرکز قلب تهران

در هفتمین همایش علمی سالیانه مرکز قلب به مسائل حاد بیماری های قلبی عروقی پرداخته شد

۱۳۹۸/۱۱/۲۰

 

 

به گزارش روابط عمومی مرکز قلب تهران روزهای پنجشنبه و جمعه 17 و 18 بهمن ماه هفتمین کنگره علمی سالیانه مرکز قلب تهران با حضور 450 نفر از اساتید، پزشکان و گروه های هدف در سالن آمفی تئاتر این مرکز برگزار شد. در این کنگره که با حضور دکتر کریمی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران، دکترحمیدرضا پورحسینی رئیس مرکز قلب تهران، معاونین و مسئولین بیمارستان برگزار شد ابتدا رئیس مرکز قلب مطالب خود را بدین شرح آغاز کرد:

بسم الله الرحمن الرحیم عرض سلام و صبح بخیر حضور همه همکاران گرامی، اساتید، دستیاران و همه کادر پزشکی که زحمت کشیدید و تشریف آوردید. خیر مقدم دارم حضور ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی تهران جناب آقای دکتر کریمی که به خانه خودشان تشریف آوردند. انشاله امروز و فردا بتوانیم وقایع پرباری را شاهد باشیم و از آن استفاده کنیم. همایش سالیانه مرکز قلب تهران هر ساله در ماه بهمن همزمان با افتتاح مرکز قلب تهران برگزار می شود که امسال هفتمین همایش را برگزار می کنیم. شروع همایش با همت اساتید، پزشکان و فارغ التحصیلان مرکز قلب تهران بوده و هر سال با کمک همه دوستان، پربارتر می شود. امسال با توجه به عنوان کنگره که مسائل حاد قلبی هست با استقبال بی نظیر از مقالاتی که از سراسر کشور و همچنین از مرکز قلب تهران حاصل شده بود، مواجه شدیم و به پیشنهاد همکاران همایش را دو روزه اجرا خواهیم کرد و عنوان کنگره به ثبت رسید و انجام شد. وظیفه دارم از کادر اجرایی و علمی کنگره، ریاست محترم کنگره سرکار خانم دکتر ظروفیان همچنین جناب آقای دکتر مهرانی دبیر علمی کنگره و جناب آقای دکتر تاج دینی دبیر اجرایی که زحمات بسیار زیادی را طی چند ماه گذشته برای هر چه بهتر برگزاری این کنگره کشیدند تشکر کنم. همچنین تشکر میکنم از جناب آقای دکتر حاجی قاسمی که پشتیبانی برگزاری مراسم را به عهده دارند و همچنین دبیرخانه کنگره سرکارخانم شهرکی و سایر همکارانشان که زحمات زیادی را می کشند تشکر می کنم. انشالله این دو روز، روزهایی باشد که بتوانیم استفاده خوبی ببریم و از یافته ها و اطلاعات آن برای کاهش آلام و دردهای بیماران استفاده کنیم.

در ادامه مراسم دکتر مهدی مهرانی دبیر علمی این کنگره در توضیح کوتاهی ارزیابی خود را چنین عنوان کرد:

کنگره دوروزه Critical Cardiovascular Care  که با شرکت بیش از 400 نفر از گروه های مختلف بالینی برگزار شد، طی 8 پنل و یک پنل ویژه پرستاری، مباحث مهم قلب و عروق در شرایط critical  و acute مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت، این پنل ها شامل:

-         Acute aortic syndrome

-         ST elevation MI

-         Echocardiography in acute setting

-         Non ST-ACS

-         Interactive case based discussion

-         Acute Complex Arrhythmia

-         Acute Heart failure & Cardiac arrest

-         Nursing session

بودند و 32 سخنران در این پنل ها در ارتباط با موضوع های فوق سخنرانی کردند.

لازم به توضیح است دکتر آرزو ظروفیان به عنوان رئیس این کنگره، دکتر مهدی مهرانی دبیر علمی و دکتر مسیح تاج دینی به عنوان دبیر اجرایی همایش علمی سالیانه مرکز قلب تهران همکاری لازم را داشتند.

 

عکس وخبر: روابط عمومی مرکز قلب تهرانتعداد بازدید : 274
:: ثبت نظر ، پیشنهاد و انتقاد ...
:: فرم ارتباط ...
:: ثبت پرسش ...
:: فرم تماس با ما ...
ساعت و تاریخ : 05:25- 1399/4/18
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
شماره تماس :
توضیحات :
نظرسنجی
نظر شما پيرامون کيفيت اطلاع رساني وب سايت چيست
 
مجله مرکز قلب تهران
ویژه پرسنل